Skip to content

Yönetim Kurulu

Mustafa-ZONTUR

Mustafa ZONTUR

Yön.Kur.Bşk.

Mustafa Zontur, 1977 yılında Karabük TED Koleji’nden mezun olmuştur. Mustafa Zontur, grup şirketlerinin kurucusu olan babası merhum Hasan Zontur ile birlikte 1968 yılında Sabah Demir Çelik firmasında iş hayatına adım atmıştır. Çocukluk yıllarından başlayarak babasının 1986 yılında vefatına kadar babasıyla beraber çalışmış, şirketin ticaret hacminin büyümesinde ve ülkemizin farklı lokasyonlarında varlık göstermesine öncülük etmiştir. 1984 yılında Zontur Demir Çelik San. A.Ş. firmasında “Kurucu Ortak” ve ‘’Yönetim Kurulu Üyesi’’, 1999 yılında BMS Birleşik Metal San. A.Ş.’ de “Kurucu Ortak” ve ‘’Yönetim Kurulu Üyesi’’, 2004’te BMS Çelik Hasır San. Tic. A.Ş.’ de ‘’Kurucu Ortak’’ ve ‘’Yönetim Kurulu Üyesi’’ görevlerini üstlenmiştir. İş hayatına paralel gerek sivil toplum örgütleri gerekse sportif faaliyetler alanında sorumluluklar alarak; 2004-2008 Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2013 yılında ASEM Ankara Siyasal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi “Kurucu Üye” görevlerini yürütmüştür. Mustafa Zontur halen BMS Birleşik Metal A.Ş.’ de “Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı”, BMS Çelik Hasır A.Ş.’ de “Yönetim Kurulu Üyesi” ve Zontur Demir Çelik San. Tic. A.Ş.’ de “Yönetim Kurulu Üyesi” olarak görevlerine devam etmektedir. Mustafa Zontur evli ve üç çocuk babasıdır.

Ali-ZONTUR

Ali ZONTUR

Yön.Kur.Bşk.Vekili

Ali Zontur, 1981 yılında TED Karabük Koleji’ni bitirdikten sonra yüksek öğrenimini 1988 yılında Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1988 yılında Zontur Demir Çelik San. A.Ş.’ de ortak olarak başlamış olup, 1999 yılına kadar demir çelik sektöründe ticari faaliyetlerde bulunmaya devam etmiştir.1999 yılında BMS Birleşik Metal San. A.Ş’ de “Kurucu Ortak” ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak sorumluluk almıştır. 2004 yılında da BMS Çelik Hasır San. Tic. A.Ş.’ de yine ‘’Kurucu Ortak’’ ve ‘’Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’’ olarak göreve gelmiştir. İş hayatına paralel sivil toplum örgütlerinde sorumluluklar alarak; 2002 yılından bugüne İskenderun Sanayici ve İş Adamları Derneği “As Başkanı” ve “Yönetim Kurulu Üyesi” 2007 yılından günümüze Türk-Amerikan İş Adamları Derneği (TABA – AmCham) Çukurova Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği , 2008 yılından bugüne İskenderun Yelken Kulübü “Yönetim Kurulu Üyesi” ve “As Başkanı”, görevlerini üstlenmiş ve sürdürmektedir. Ali Zontur aynı zamanda halen BMS Birleşik Metal San. A.Ş.’ de “Yönetim Kurulu Üyesi”, BMS Çelik Hasır A.Ş.’ de “Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı”, Zontur Demir Çelik San. Tic. A.Ş.’ de “Yönetim Kurulu Başkanı” olarak görevlerine devam etmektedir. Ali Zontur evli ve iki çocuk babasıdır.

unal-gokmen

Ünal GÖKMEN

Yön.Kur.Üyesi

Ünal Gökmen, 1986 yılında Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1986 yılında Garanti Bankası’nda “Mali Analist” olarak adım atmıştır. 1993 – 2000 yılları arasında Garanti Bankası bünyesinde “Bayrampaşa Şube Müdürü”, “Yenibosna Şube Müdürü” ve “Levent Şube Müdürü” olarak çalışmış, 2000-2012 yılları arasında ise Adana, Mersin, Gaziantep, İstanbul Anadolu Yakası bölgelerinde “Bölge Müdürü” görevini üstlenmiştir. 2012-2020 yılları arasında Finansal Kurumlar Birliği “Yönetim Kurulu Üyesi”, 2012-2021 yılları arasında Garanti Leasing “Genel Müdürü” ve “Yönetim Kurulu Üyesi”, 2018-2020 yılları arasında ise Leasing sektörü “Temsil Kurulu Başkanı” ve “Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı” görevlerini yürüten Ünal Gökmen şu an BMS Çelik Hasır A.Ş.’ de “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” ve BMS Birleşik Metal San. A.Ş.’de ‘’Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’’ görevlerine devam etmektedir. Ünal Gökmen evli ve bir çocuk babasıdır.

ibrahim-kose

İbrahim KÖSE

Yön.Kur.Üyesi

İbrahim Köse, Hacettepe Üniversitesi A.M.Y.O İnşaat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun olmuştur. İş hayatına 1985-1988 yılları arasında çeşitli inşaat projelerinin şantiye iş süreçlerinde “Kısım Şefi” olarak başlamış, 1988 – 2001 yılları arasında Prokon-Ekon Şirketler Grubu’nda çeşitli birimlerde yöneticilik, 2001 – 2018 yılları arasında Prokon-Ekon Şirketler Grubu’nda “Ortak” ve “Yönetim Kurulu Üyesi” olarak iş hayatına devam etmiş; Demir çelik, Çimento, Enerji ve Konut projelerinin yapımında idari ve mali iş süreçlerinden sorumlu üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Demir çelik sektöründe; Kardemir, Erdemir, İsdemir, Asil Çelik yatırımları, Çimento sektöründe; Çimko Çimento, Aşkale Çimento, Ankara Cimpor Yibitaş Çimento, Tunus Chartage Cement çimento fabrikaları yatırımları, Enerji sektöründe; Ambarlı Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı, Gebze Yeni Elektrik Doğalgaz Çevrim Santralı, Giresun Vanazit HES ve Ankara Merkez Fabrika Binası GES yatırımı, İnşaat sektöründe Ankara Parlamenterler Sitesi Konutları (216 villa) ve Çorlupark Konutları (450 konut) yapımı gibi birçok projenin yürütülmesinde görev almıştır. İbrahim Köse 2021 yılında BMS Çelik Hasır A.Ş.’ de “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” ve aynı zamanda BMS Çelik Hasır A.Ş. Yönetim Kurulunda “Denetim Komitesi Üyesi” ve “Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı” görevlerine başlamış, 2022 Mart ayında BMS Birleşik Metal A.Ş.’nde “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi” görevini üstlenmiş ve halen bu görevlerine devam etmektedir. İbrahim Köse evli ve iki çocuk babasıdır.

hasan-zontur--

Hasan ZONTUR

Yön.Kur.Üyesi

1984 yılında Karabük’te doğan Hasan ZONTUR İlkokulu Yenişehir İlkokulu’nda (Karabük), ortaokul ve
liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde (Ankara) tamamlamış, 2007 yılında İstanbul Yeditepe
Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nden (%100 YÖK Bursu ile) mezun oldu.
2007-2008 yılları arasında (UCLA) University of California Los Angeles’ta UCLA Extension Program’ına
katıldı ve ‘International Business Studies’ konulu eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika aldı akabinde
2020 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ‘Finansal Okuryazarlık’ eğitimini aynı şekilde başarı
sertifikası alarak tamamladı.Profesyonel hayatına Boğaç Profil’ de başlayan Hasan Zontur 2009-2011 yılları arasında Satış Uzman Yardımcılığı, 2011-2013 yılları arasında BMS Birleşik Metal’ de (BMS Tel) Satış Uzmanı, 2013-2017 yılları arasında Satış Müdürü, 2017-2021 yılları arasında Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra 2021 yılında getirildiği Genel Müdür pozisyonuyla görevine devam
etmektedir. BMS Tel’in ihracat departmanının kurulmasına ve 2022 sonu itibariyle 45 ülkeye ihracat
yapan bir büyüklüğe gelmesine ve sektöründe fark yaratan ürünleri portföyüne katmasına öncülük
etmiştir. İş hayatına paralel STK’lar bünyesinde de aktif olarak çalışan Hasan ZONTUR; DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler  Kurulu) içinde Umman Ticaret Heyeti üyesi olarak görev aldıktan sonra Esvatini Ticaret Heyeti üyesi
olarak görevine devam etmektedir. Çelik Dış Ticaret Derneği Yönetim Kurulu yedek üyesi olmakla birlikte
derneğin dış ikişkiler komitesinde aktif görevini sürdürmektedir. Gitar ve piyano meraklısı olmasının yanında ileri seviye İngilizce bilen ZONTUR evli ve 2 çocuk babasıdır.